Interpol’un aradığı fuhuş patroniçesi Çanakkale’de yakalandı

İçişleri Bakanlığı dün yaptığı “Kafes-28” operasyonuyla arama kaydı bulunan şüphelileri paketlemişti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın duyurduğu kapsamında 18 ülke tarafından haklarında Interpol’ün kırmızı bülten ve difüzyon mesajı ile arama kaydı bulunan 56 şüphelinin yakalandığı açıklanmıştı.

Bugün ise yapılan operasyonla ilgili dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.

Interpol tarafından kırmızı bültenle arandığı ortaya çıktı

Yakalanan o 56 şüpheliden birinin dünyanın birçok ülkesine seks işçisi sağladığı iddiasıyla Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan ‘Madame Claude’ lakaplı Nilufar Mirxanova olduğu öğrenildi.

Sabah’ın ine göre istihbarat timleri; Özbekistan uyruklu 40 yaşındaki Nilufar Mirxanova,’nın Türkiye bağlantılarını da tespit etmek amacıyla şahsı teknik ve fiziki takibe aldı.

Özbekistan uyruklu kadınları fuhuş tuzağına düşürüyordu

Yapılan teknik takip sonucu Mirxanova’nın Rusya, Belarus, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbeskistan uyruklu birçok kadını yasadışı yollarla Türkiye’ye sokarak aracılar vasıtasıyla genelevlere pazarladığı belirlendi.

Mirxanova’nın bu yöntemle aylık kazancının 1 milyonun üstünde olduğu tespit edildi.

15 gün önce oturum alabilmek için evlendi

Nilufar Mirxanova’nın 15 gün önce Küçükkuyu Belediyesi Nikah Sarayı’nda sahte belgelerle esnaflık yapan M.Ş. ile oturum alabilmek için evlendiği ortaya çıktı.

Habere göre M.Ş., “Uzun süredir beraberdik. Bana Özbekistan’da ifadeye gitmediği için arandığını söylemişti. Ama detaylı bir şey anlatmadı. Şaşkınım. Kırmızı bültenle arandığını bilmiyordum. Yazın da düğünümüz olacaktı. Bir yanlış anlaşılmanın olduğuna inanıyorum” dedi.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Adliye’ye sevk edilen Nilufar Mirxanova, Özbekistan’a gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir