2022’yi Bilmişti! Ünlü Analistlerden Bitcoin Tahmini Geldi

Kripto para piyasası yeni haftanın belirsizliklerini sürdürürken, Bitcoin’in gidişatı dünya çapındaki yatırımcılar için odak noktası olmaya devam ediyor.  Bitcoin, istikrar bulmakta zorlanıyor. Deribit’ten analistler, bu önemli artış eksikliğini Fed’in güvercin açıklamalarına ve Tether’in token ihracındaki etkili düşüşe bağlıyor. Bu arada tanınmış analist Il Capo, Bitcoin ve altcoinlerin önemli direnç seviyeleriyle zirveye ulaşmanın eşiğinde olduğunu iddia ederek farklı bir tablo çiziyor. İşte  dikkat çeken iki Bitcoin tahmini

Deribit analistlerinden Bitcoin tahmini

Bitcoin yeni haftaya düşüşle başladı, FED’in kararının ardından kısa süreliğine 43.000 doların üzerine çıktı. Ancak bu seviyeleri korumakta zorlandı. Akşam saatlerinde BTC bir kez daha 42.000 doların altına düştü. Bu nedenle yatırımcıların Bitcoin’in 2023 sonunda nerede kapanacağını ve geçen haftaki yükselişin devam edip etmeyeceğini sorgulamasına neden oldu. Deribit analistleri bu noktada yeni bir Bitcoin tahmini yaptı. FED’in güvercin açıklamalarına rağmen analistler, Bitcoin’de önemli bir artış olmadığını kaydetti. Bunu Tether’in token ihracını azaltmasına bağlıyorlar.

FED Başkanı Powell’ın bu haftaki FOMC toplantısında güvercin bir duruş sergileyeceği beklentilerine rağmen Bitcoin toparlanmayı başaramadı. Bu, Bitcoin’in yorgunluğunu gösteriyor. Ayrıca bu hafta Ocak ayından önce başka bir yükseliş ihtimalinin zayıf olduğunu gösteriyor. FED’in ötesinde, Tether’in token ihracındaki azalma da BTC’nin yükseliş momentumunu etkiliyor.

Tether piyasayı nasıl etkiliyor?

Bitcoin tahmini konusuna devam eden Deribit’e göre Tether’in sürekli olarak piyasaya girmesi, kurumsal oyuncuların parayı fiat’tan kriptoya taşıdığının açık bir göstergesiydi. Ancak Tether’in token ihracının haftalık 1,6 milyar dolardan 0,4 milyar dolara düşmesi, kritikti. Zira girişlerin ve Bitcoin’in yükselişinin durmasına neden oldu. Analistler, BTC’de Ocak ayına kadar bir yükseliş beklememek için bir başka neden olarak, spot Bitcoin ETF’lerinin onayının Mart ayına kadar olası gecikmesine işaret ediyor.  

Düşüş bekleyen ünlü analistten yeni yorumlar

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi geçtiğimiz yıllarda başarılı düşüş tahminleriyle tanınan analist Il Capo, yeni öngörüler paylaştı. Analist Bitcoin tahmini yaptı; Bitcoin ve altcoinlerin zirvelere yaklaştığını iddia ediyor. Analist, BTC için 43.000-45.000 dolar ve ETH için 2.350-2.500 dolar arasındaki önemli direnç seviyelerini vurguluyor. Il Capo mevcut rallinin sona ermek üzere olduğunu öne sürüyor. Analist, tüm kripto pazarında yerel bir zirveye çok yakın olduğumuza inanmakta. Analiste göre BTC 43.000-45.000 dolar civarında önemli bir dirençle karşı karşıya. ETH direnci ise 2.350-2.500 dolar arasında.

Bitcoin tahmini dikkat çeken analist, “Para artık altcoinlere ve Shitcoin’lere akıyor. Bu da dönemin sonunun sinyalini veriyor. 2023 yılında yaşadığımız mini boğa piyasası aslında ayı piyasası rallisi. Bu yıl fırsatları kaçırdım ama daha büyükleri gelecek. Özellikle de Bitcoin’deki ana senaryo gelişirse” diyerek tahminini sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x