SOL Parti ittifak kararını açıkladı

SOL Partiden yapılan açıklamada, “Seçimlere katılma hakkı olan TKP ve TKH ile seçimlere katılma hakkı olmayan Devrim Hareketi ve TSİP ile Sosyalist Güç Birliği’nde birlikte mücadele edeceğiz.” denildi.

SOL Parti, 14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimlere ‘sosyalist güç birliği’ içerisinde kendi ad ve amblemiyle katılacağını duyurdu.

“KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK VEREREK TÜM MUHALEFET İLE BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

SOL Parti, Cumhurbaşkanlığında Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerine ilişkin şu açıklamayı yaptı:

*Partimiz uzun zamandır CB seçimlerde geniş bir muhalefet mutabakatının oluşmasını ön plana alan bir çaba içinde olmuştu.

*Gelinen aşamada böyle bir mutabakatın oluşmasını çok önemli buluyoruz. Seçim sürecinde yaşanabilecek olası sorunlar karşısında Saray rejiminin yıkılması için Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vererek tüm muhalefet güçleriyle birlikte mücadele edeceğiz.

HDP ile seçim ittifakı imkanlarının araştırılması çerçevesindeki yapılan görüşmelerin temel prensiplerde olumlu karşılık bulduğu belirtilerek, “Ancak, mevcut dar zaman aralığı içinde her iki tarafın kendi iç prosedürlerinin tamamlanarak olumlu bir sonuca ulaşmak mümkün olmamıştır.” ifadelerine yer verildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir