Samsung Exynos 2300’ün bilgileri sızdırıldı: 3.09GHz Cortex-X3 Süper Çekirdek ile geliyor!

Samsung bu yıl en yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S23 için Exynos serisi yongaları atlamıştı ve şirketin daha sonraki bir tarihte piyasaya sürülecek daha güçlü bir yonga geliştirmek için Google ile birlikte çalıştığına inanılıyordu. Sızdırılan yeni bilgilere göre Samsung’un yeni nesil Exynos 2300 adında bir işlemci üzerinde çalıştığı söyleniyor.

CORTEX-X3 SÜPER ÇEKİRDEĞİ BARINDIRIYOR

Samsung’un üzerinde geliştirmekte olduğu Exynos 2300 SoC ile ilgili çekirdek bilgilerini ortaya çıktığı iddia ediliyor. Bu yonga seti Quadra kod adını taşıyor ve 1+4+4 çekirdek yapılandırmasını benimsiyor. Bu da 4 verimlilik çekirdeği, 4 performans çekirdeği ve bir Cortex-X3 süper çekirdeğe sahip olacağı anlamına geliyor. Bu çekirdeğin 3.09GHz frekansında maksimum saat hızına sahip olacağı ve bunun dışında ise işlemcinin yine özel tasarım olan AMD RDNA 2 mimarisine sahip olacağı söyleniyor.

Maksimum 3.09 Ghz hızına ulaşacak olan işlemci, Coretex x3 süper çekirdeğe sahip olacak. İşlemcinin diğer teknik özellikleri arasında 2,65 GHZ, hızında çalışan Cortex-A715, 2.1 GHz hızında çalışan Cortex A510 ile oluşturulacak. Ayrıca GPU Samsung Xclipse 930 olarak adlandırılıyor. Teknoloji devinin Exynos 2300 veya 2400 olarak adlandırılan yeni nesil işlemcilerini piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığı bilinmiyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir