‘Hödük’ Kavgası Büyüyor: Beşiktaş, Fatih Altaylı’ya Dava Açacak

Gazeteci Fatih Altaylı, YouTube üzerinden yaptığı programda Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş için ‘hödük’ tabirini kullanmıştı. Beşiktaş, Fatih Altaylı hakkında hakaret davası açacağını duyurdu.

Fatih Altaylı, Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş’i, Adana Demirspor maçındaki davranışları sebebiyle ‘hödükçe davranmaya devam ediyor’ diye eleştirmişti.

Beşiktaş, bu sözler üzerine Fatih Altaylı hakkında dava açacağını duyurdu.

“YouTube kanalındaki bir yayınında Teknik Direktörümüz Şenol Güneş hakkında eleştiri sınırlarını aşan ifadeler kullanan Fatih Altaylı’yı şiddetle kınıyoruz. Eleştiri her medya mensubunun en doğal hakkıdır ancak Fatih Altaylı düşüncelerini açıklarken; basın mensubuna yakışmayan ve terbiye sınırlarını aşan çirkin ifadeler kullanmıştır.

“Başta adı her daim başarılar ve şampiyonluklarla anılan Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ile ilgili hakarete varan ifadeleri için Fatih Altaylı hakkında olmak üzere bundan sonra da haddini aşan kişilerle ilgili ivedilikle hukuki işlemlere başlayacağımızı kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”

Fatih Altaylı ne demişti?

Gazeteci Fatih Altaylı, Şenol Güneş ile ilgili kendi YouTube kanalında şu ifadeleri kullanmıştı:

‘Şenol Güneş’in bu ilk vukuatı değil. Şenol Güneş bir yandan kasaba felsefecisi edasıyla acayip acayip laflar ediyor kimsenin anlamadığı ve çok babacanmış pozlarına giriyor. Diğer taraftan da bu tabirim için beni bağışlayın ama “Hödükçe” davranışları sürdürüyor.

Bir futbolcu üstelik geçmiş dönemden galiba altyapısında oynadığı dönemden ya da altyapısıyla maç yaptığı dönemden kalan bir dostluğuna, bir abisine selam vermek istiyor. Rakipte o sırada Beşiktaş’ı yenmiş takımdan. Şenol Güneş, arkadaşıyla kucaklaşan Salih Uçan’ı ite-kaka yolluyor.

Ya sana ne oluyor kardeşim? Ama bu Şenol’un ilk vukuatı değil. Şenol Güneş böyle sürekli acayip hareketlerle gündeme geliyor. 4-2 yenilmişsin zaten. Salih Uçan’ın suçu değil. Büyük oranda ortak suçu, teknik direktörün suçu.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x