Dikkat: Bu 5 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde Sıçrayabilir!

Altcoin piyasası, son zamanlarda oldukça dalgalı bir seyir izledi ve bu eğilim muhtemelen önümüzdeki hafta da devam edecek. Bu yazıda, değişken piyasa koşullarında olumlu teknik gelişmeler ve önemli haberlerle ön plana çıkabilecek altcoin projelerini listeliyoruz.

27 Mart haftasında izlenecek 5 altcoin

XRP (XRP)

Piyasa değerine göre 6.sırada yer alan XRP, günlük ve haftalık zaman dilimlerinde en çok kazanan oldu. Son 24 saatlik kazancı %18, haftalık kazancını %25 düzeyinde tutuyor.

Fiyat artışı muhtemelen, yatırımcıların Ripple’ın SEC’e karşı açtığı davayı kazanacağına giderek daha fazla güvenmelerinden kaynaklanıyordu. SEC, davada XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın ICO şeklinde kayıt dışı bir menkul kıymet arzı gerçekleştirdiğini iddia etti. Ripple, SEC’in iddialarına itiraz etti ve kazanacağından emin olduğu bildirildi. Kriptokoin.com olarak 2023’e uzanan dava sürecinden son gelişmelere bu yazıda yer verdik. 

Nexo (NEXO)

Nexo (NEXO), neredeyse %17 artışla haftanın en çok kazananlarından biri oldu. Bu artış muhtemelen Nexo Pro’nun kurumsal kripto veri platformu The Tie ile ortaklığının bir sonucu olabilir. Ortaklık, uzman traderlara sunulan kurumsal düzeydeki araçları görecek.

Nexo ayrıca haftanın ikinci yarısına doğru geliştirme aktivitesinde gözle görülür bir artış gördü, bu da bir başka olumlu işaret. Yazım sırasında, son 24 saatte göre %4,30 yükselerek 0,7 doların üzerinde işlem görüyor.

Flare Network (FLR)

Flare Network (FLR), muhtemelen Songbird Test Proposal 02’nin ağda yayınlanmasının bir sonucu olarak %15 arttı. Bu teklif, ikincil bir ödül bandı sunarak Flare Time Series Oracle’ın (FTSO) merkezsizliğini artırmaya odaklanıyor.

Başka bir deyişle, bu bant, ödüllendirilebilecek veri sağlayıcıların sayısını artırır ve bu sağlayıcılar, FTSO’nun kendisi olan bir mekanizma aracılığıyla dApp’lere güvenilir veri sunan kuruluşlardır. Fiyat artışının bir başka olası nedeni de MathWallet’in artık Flare’ı desteklemesi. FLR şu anda 0.04119 dolardan el değiştiriyor, günlük zaman diliminde sabit kaldı.

XDC Network (XDC)

XDC (XDC) geçen hafta %14’lük bir fiyat artışı gördü. Bunun nedeni, ağın artan gelişimi olabilir.

DApp’lerin oluşturulmasına izin veren akıllı sözleşmeleri devreye almak artık daha kolay. Bu amaçla Pythonic akıllı sözleşme dili Vyper kullanılmaktadır.

XDC yazım sırasında son 24 saat göre %5 civarında yükselerek 0.04202 dolardan işlem görüyor.

Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC), muhtemelen değerinin genellikle Bitcoin’i takip etmesi nedeniyle %13’lük bir fiyat artışı yaşadı. BTC, iyi bir kaç hafta geçirdi ve onu takip eden varlıklar genellikle hareketiyle güçlü bir şekilde ilişkilidir.

Ek olarak, belirli bir kripto para biriminin büyük sahipleri olan balinaların bu ay LTC biriktirdiği bildirildi, bu da fiyat artışının arkasındaki neden olabilir. LTC şu anda yaklaşık 92,06 dolar ve geçen hafta 82 dolar değerindeydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir