Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilk yorum: “Bay Bay Kemal, sonunda karşımıza çıkacak cesareti gösterdi”

Investing.com – AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu için “Bay Bay Kemal, sonunda karşımıza çıkacak cesareti gösterdi.” dedi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak her partiden bir ismin olması ve gerekmesi durumunda İBB ve ABB Başkanlarının da bu görevde yer alacağını açıklamasını eleştiren Erdoğan, bu karardaki amacın her partiye kadro verilmesi, onlara bir şeyler dağıtılması olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında şöyle dedi:

“Sonunda Bay Bay Kemal, birilerinin arkasına saklanmak yerine karşımıza çıkacak, bizimle er meydanına çıkma cesaretini gösterdi. İnşallah 14 Mayıs’a kadar altılı koalisyonun adayıyla demokratik bir şekilde yarışacak, ondan sonra da kendisine gereken koltuğu vereceğiz. EYT ile ilgili kanunu çıkardık. Her ne kadar siyaseten emeklilikte bu kanuna gerek olmasa da bu kanun kendisine teşvik olur diye umuyorum.”

Yazar: Deniz Engin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir