Açıklandı: İşte 5 Büyük Altcoin Airdrop Fırsatı!

Merakla beklenen Arbitrum (ARB) airdrop etkinliği ve büyük borsa listeleri bugün başladı. Platformun çökmesine neden olan yoğun katılım, altcoin piyasasında yeni bir airdrop sezonun başlangıcı olabilir.

İşte bu yıl Arbitrum benzeri beş potansiyel altcoin airdrop fırsatı

zkSync Era

zkSync Era, sıfır bilgi (ZK) kanıtı teknolojisine dayalı, Ethereum tabanlı Layer-2 rollup. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin de dahil olmak üzere uzmanlar, zk tabanlı EVM uyumlu rollup’ların, yüksek ölçeklenebilirlik ve verime sahip, kitlesel benimsemeye yol açan ezber bozan bir teknoloji olabileceğini savunuyor.

zkSync, MetaMask cüzdanının kendisi aracılığıyla Blockchain’e erişim sağlayan EMV uyumlu olma avantajına sahip. Arkasındaki ekip Matter Labs, Aralık 2022’de Blockchain Capital ve Dragonfly liderliğindeki bir C serisi finansman turunda 200 milyon dolar topladı. Chainlink, Uniswap ve Aave gibi Ethereum’da önde gelen merkezi olmayan uygulamalar, zkSync’te başlatma niyetinin sinyallerini verdi.

16 Şubat 2023’te Matter Labs, kayıtlı projelerin kodlarını zkSync ağında dağıtmaları için kapıları açtı. Kamu mevduatı yakında başlayacak. Bir airdrop kazanma şanslarını en üst düzeye çıkarmak isteyen kullanıcılar, mainnet üzerinde kendilerini göstermeye çalışacaklar.

Starknet

Starknet, merkezi olmayan uygulamaları destekleyen başka bir ZK tabanlı Ethereum rollup. Starknet’in arkasındaki geliştirme şirketi Starkware ekibi, daha önce Sorare, ImmutableX ve dYdX gibi bağımsız Layer-2 çözümleri tarafından kullanılan bir Ethereum ölçeklendirme motoru olan StarkEx üzerinde çalıştı. Önceki projelerinin başarısı, Starknet’in başarısına güven veriyor.

Starkware, geçtiğimiz Kasım’da Starknet mainnet’i başlattı. Kullanıcılar bir sonraki airdrop’u toplamak için koştururken, Aribtrum token lansman duyurusundan sonra Starnet’teki toplam mevduat %45 artarak 2,49 milyon dolara ulaştı. On-chain analitik firması Nansen, 17 Mart’ta Starknet ekosisteminde rekor düzeyde 3,4 milyon dolarlık ETH ve DAI yatırıldığına tanık oldu.

Scroll

“Gerçek zkEVM” olarak markalanan Scroll, başka bir ZK-Rollup Ethereum Layer 2. Tam EVM uyumluluğu ile gelen zkSync Era’ya benziyor. Proje, Nisan 2022’de Polychain Capital liderliğindeki bir yatırım turunda 30 milyon dolar topladı.

Scroll’in Blockchain’i, New York Üniversitesi’nde öğrenci Ph.D. Ye Zhang tarafından geliştirildi. Tasarımı, Ethereum Virtual Machine’in mainnet’de kullanılan sürümünün aynısını kopyalayarak, mevcut Ethereum geliştiricilerinin, zkSync ve Polygon’un zkEVM’si gibi alternatiflere kıyasla Scroll üzerinde kod dağıtmasını kolaylaştırıyor.

28 Şubat’ta Scroll ekibi, Ethereum Goerli testnet’i başlatarak halka açık test etkinliği sağladı. Ekibe göre, 100.000’den fazla kullanıcı Scroll’un önceki testnet sürümüne erişti. Mainnet lansmanının 2023’ün sonlarında yapılması planlanıyor.

Sui Network

Sui Network, Meta’nın başarısız Blockchain projesi Libra’nın küllerinden doğan, Aptos’a benzer, Move tabanlı bir Katman-1 Blockchain. Daha önce Meta’nın kripto cüzdanının araştırma ve geliştirme biriminin başında bulunan Evan Cheng, Sui’yi geliştiren ekip olan Mysten Labs’ın CEO’su oldu.

Aptos Labs, yerel tokeni APT’yi 18 Ekim 2022’de piyasaya sürdü ve Aptos testnet’te belirli bir miktarda NFT basan uygun kullanıcılara 20 milyon APT’yi airdrop olarak dağıttı. Lansman gününde, airdrop’un değeri 1.500 doların üzerindeydi. Sui testnet kullanıcıları, 2023’ün 2. çeyreğinde mainnet lansmanında benzer bir airdrop bekleyebilirler.

21 Mart’ta Mysten Labs, “topluluğu Sui protokolünün potansiyeli hakkında daha fazla eğitmek için bir dizi etkinlik ve içerik” içeren bir Wave to Mainnet kampanyası başlattı. Sui kampanyalarına katılmak ve test ağındaki dijital ayak izini geliştirmek, gelecekteki bir airdrop kazanma şansını artırabilir.

Sei Network

Sei Network, esas olarak DeFi ve yüksek frekanslı ticaret uygulamalarına odaklanan Cosmos tabanlı bir Katman 1 Blockchain. Ağ, ticaret deneyimini geliştirmek için bir emir eşleştirme motoru ve platform genelinde birleşik bir likidite modeli gibi temel uygulamaları içerir. Proje, Multicoin Capital, Coinbase Ventures ve Delphi Digital gibi endüstrinin ağır topları tarafından destekleniyor.

Ekip, teşvikli testnet’i 2022’nin 2. çeyreğinde, yol boyunca çeşitli görev ve NFT basım kampanyalarıyla başlattı. Bu etkinliklere katılan kullanıcılar, mainnet başlatıldığında muhtemelen bir airdrop alacaklardır. Ekip lansmanın kısa süre içinde gerçekleşeceğini ima etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir