AB Bankacılık Otoritesi, Kripto Uzmanlarını İşe Alacak

Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA), yakında çıkması planlanan Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği (MiCa) konusunda kripto uzmanlarını işe almayı planlıyor.

Bugün yayınlanan bir iş ilanına göre, EBA, Avrupa Birliği’nin (AB) yakında yürürlüğe sokacağı kripto düzenlemelerine hazırlık yapıyor. EBA’nın bu hazırlığı kapsamında, iş ilanında kripto konusunda uzman personel aradığı gözlemlendi.

EBA, MiCA kapsamında “denetim işlevinin kurulması için hazırlık adımlarını yürütmek” rolünü yerine getirmek amacıyla, kripto varlık ürünleri ve hizmetleri hakkında sağlam bilgiye ve finansal kurumları denetleme konusunda birkaç yıllık deneyime sahip personel arıyor.

AB Bankacılık Otoritesi (EBA), Kripto Uzmanlarını Arıyor

Kripto endüstrisini yakından ilgilendiren regülasyonlar, son dönemlerde oldukça sıkı tartışılmaya başlandı. Özellikle Avrupa Birliği (AB), Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği (MiCa) ile kripto endüstrisine yoğun bir mesai harcıyor.

MiCa’nın son hazırlıklarının tamamlandığı ve yakında yürürlüğe girileceği konuşulurken, Avrupa Bankacılık Otoritesi’nden (EBA) bir hamle geldi.

EBA, MiCa’nın doğru uygulanması, yürütülebilir bir şekilde ilerlemesi ve kripto varlık ürünleri konusunda kapsamlı çalışmaların yürütülmesi amacıyla bir iş ilanı oluşturdu. Bu iş ilanında EBA, kripto sektöründe sağlam bir donanımı olan ve finansal kurumları denetleyebilecek kapasitede personeller arıyor.

Daha önce, EBA Başkanı José Manuel Campa, doğru personeli bulamazsa MiCA kurallarını uygulayamayacağından endişe ettiğini belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir